Czym jest skrzynka na klucze z kodem? Kto może z niej korzystać?

Depozytor zapewnia sprawne zarządzanie kluczami i udostępnia je jedynie wybranym osobom. Na rynku można znaleźć szafki depozytowe wolnostojące, zabudowane lub montowane na ścianie. Jakie są korzyści montowania takich systemów?


Depozytor na klucze z wyświetlaczem

Czym jest depozytor kluczy?

Depozytor kluczy to jeden z systemów rozliczania kluczy, który służy nie tylko do ich przechowywania, ale również zapewnienia należytego bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym urządzeniom możliwe jest protokołowanie operacji, czyli zapisywanie dokładnej daty i godziny pobierania kluczy. Depozytory umożliwiają tworzenie raportów, dzięki czemu wszelkie informacje są stale archiwizowane zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Co więcej, zbyt długo przetrzymany klucz elektroniczny sprawia, że uruchamia się alarm informujący o zaistniałej sytuacji. Alarm może również sygnalizować, że drzwiczki skrytki są zbyt długo otwarte lub niesprawne.

Kto może korzystać z systemów zabezpieczeń?

Skrytka na klucze to bardzo praktyczne urządzenie, które umożliwia ochronę mienia bardzo zróżnicowanych obiektów. Systemy depozytowe, pełnią najlepiej spełniają swoją funkcję zabezpieczającą w biurowcach, fabrykach czy zakładach produkcyjnych. Z takiego rozwiązania korzystają również centra handlowe i biznesowe, salony samochodowe i zakłady gier, urzędy, hotele i przychodnie, a także formacje odpowiadające za bezpieczeństwo ludzi. Zakres stosowania szafki depozytowej jest bardzo szeroki i obejmuje również szkoły, muzea i obiekty sportowe. Dzięki nowoczesnym systemom przechowywania administracja ma stały wgląd w nietypowe sytuacje, jak np. zwrócenie nieprawidłowego klucza czy błędnie wprowadzone hasło.

Jak działa depozytor na klucze?

Tak duże zainteresowanie dyspozytorami ma wpływ na zróżnicowaną formę identyfikacji, umożliwiającą pobieranie klucza. Możliwe jest odblokowanie terminala m.in. za pomocą:

  • kodu PIN,
  • breloku,
  • odcisku palca,
  • karty zbliżeniowej radio-frequency identification (RFID).

Aby użytkownik miał nieograniczony dostęp do danej szafki depozytowej, administrator jest zobowiązany do przygotowania bazy wszystkich osób i wyboru formy identyfikacji. Systemy do przechowywania są bardzo łatwe w obsłudze (jak np. Depozytor basic na klucze firmy CREONE). Drzwiczki otwierają się po zakończeniu identyfikacji i zazwyczaj podświetlają na zielono odblokowane gniazdo z kluczem. Po pobraniu klucza należy pamiętać o dokładnym zamknięciu szafki, ponieważ w innym wypadku dojdzie do uruchomienia alarmu. Zwrot klucza do depozytora odbywa się w taki sam sposób.

Zobacz również: Jak zamontować system alarmowy?

Co nam daje system przechowywania kluczy?

Szafka z kluczami odblokowująca się na PIN, kartę lub inny rodzaj identyfikacji znacząco wspomaga pracę administracji i sprawia, że w obiekcie zachowany jest porządek i duże bezpieczeństwo. Skrzynka na klucze z kodem to nie tylko bezpieczny sposób na ich przechowywanie, ale również skuteczna metoda na kontrolę… trzeźwości użytkowników. Skrytka depozytowa z alkomatem to doskonałe rozwiązanie dla firm, w których pracownicy poruszają się autami lub wózkami widłowymi. Szafka z kluczami otwiera się dopiero wtedy, gdy użytkownik jest w stanie trzeźwości. W innym wypadku skrytki depozytowe mogą przekierować informację o nietrzeźwym kierowcy do uprawnionych do tego osób za pomocą komunikatu SMS lub e-mail.

Depozytor kluczy z nadzorem z poziomu komputera

Różnorodność depozytorów kluczy

Do dyspozycji firm i innych obiektów chcących zwiększyć bezpieczeństwo w danym miejscu pozostają urządzenia w różnych rozmiarach, z kryjącą lub transparentną szafką oraz możliwością zawieszenia ich na ścianie lub postawienia na podłodze. Niektóre depozytory umożliwiają również emisję komunikatów głosowych, które informują użytkownika o kolejności wykonywanych czynności. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie na początku zaznajamiania się z depozytorem i wdrażania pracowników w nowy system bezpieczeństwa.

You may also like...