Elektronarzędzia do budowy i remontu – do obróbki drewna, metalu, ogrodnicze i ciesielskie

Decydując się na remont mieszkania lub budowę domu, zwykle zatrudnia się wyspecjalizowanych fachowców. Osoby, które pracują w takich zawodach, ale także domowi majsterkowicze, powinny wyposażyć się w zestaw elektronarzędzi pozwalający na skuteczną i bezpieczną pracę.

Zestaw elektronarzędzi powinien składać się przede wszystkim z wiertarek i wkrętarek. Bez nich trudno bowiem wykonać jakikolwiek remont mieszkania lub domu. Często przydają się także elektronarzędzia stolarskie takie jak elektryczne szlifierki, pilarki czy frezarki. Wybierając elektronarzędzia, warto zwrócić uwagę na ich sposób zasilania – wyróżnia się urządzenia akumulatorowe i sieciowe.

Elektronarzędzia do remontu i budowy

Myśląc o remoncie lub budowie domu, czasem można nie zdawać sobie sprawy, ile narzędzi potrzebnych jest do wykonania poszczególnych czynności. Szczególnie istotny jest zakup zestawu elektronarzędzi lub skompletowanie go samodzielnie. Jednocześnie jest to najdroższy wydatek – zakup dobrych jakościowo, nowych elektronarzędzi może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Alternatywą jest kupno narzędzi używanych lub elektronarzędzi powystawowych, które są w 100% sprawne, nieużywane i tańsze. Zakup przedstawianych produktów będzie konieczny dla każdego, kto odpowiedzialny jest za prace budowlane oraz remontowe.

Dłuta i wiertła do wiertarki

Zestaw elektronarzędzi przydatny w remoncie

Elektronarzędzia, z których korzysta się najczęściej

Żaden kompletny zestaw elektronarzędzi nie może nie zawierać takich urządzeń jak wiertarka i wkrętarka. Bez wątpienia to jedne z najważniejszych elektronarzędzi, które przydadzą się do rozwiercania i pogłębiania otworów oraz wkręcania i montowania przeróżnych zaczepów. Składanie i skręcanie szafek, szuflad, blatów, regałów i półek nie mogłoby się bez nich obejść, dlatego właśnie to te elektronarzędzia są podstawą każdego remontu.

Wkrętarka używana podczas remontu
Wykorzystanie wkrętarki do montażu podłogi

Przy wyborze wiertarki należy kierować się mocą urządzenia, momentem obrotowym oraz tym, czy posiada udar. Wiertarki udarowe bez trudu poradzą sobie z twardymi materiałami takimi jak beton. Za ich pomocą przewiercić można ściany fundamentowe. Do wiercenia w drewnie lub bardziej miękkich materiałach, np. ściankach działowych, z powodzeniem sprawdzi się wiertarka bez udaru.

Wybierając wiertarkę, można zdecydować się na elektronarzędzie, które łączy kilka funkcji. Świetnym przykładem jest wiertarkowkrętarka lub młotowiertarka. Ta ostatnia umożliwia zautomatyzowane wbijanie gwoździ i innych przedmiotów, ograniczając dzięki temu wysiłek fizyczny człowieka.

Elektronarzędzia stolarskie i ciesielskie – wszystko, czego trzeba do pracy z drewnem

Bez względu na to, czy remontuje się mieszkanie, buduje dom, czy wykonuje hobbystyczne prace w zakresie majsterkowania, zawsze warto wyposażyć się w takie elektronarzędzia jak szlifierki, pilarki i frezarki.

Najpopularniejszymi odmianami szlifierek są urządzenia stołowe. Umożliwiają szybkie ostrzenie narzędzi oraz szlifowanie i usuwanie nierówności. Drugą odmianą jest szlifierka kątowa, elektronarzędzie, które przydaje się do cięcia i szlifowania drewna, jak i metalu czy betonu. Warto wyposażyć się także w elektryczną pilarkę, która znacznie przyspieszy tempo wykonywanych prac. Za pomocą tego elektronarzędzia stolarskiego można ciąć wszelkiego rodzaju drewno, płyty wiórowe, sklejki i inne materiały. Posiadanie własnej frezarki umożliwia z kolei precyzyjną obróbkę drewna, wykonanie otworów, a nawet zdobień.

Sposób zasilania elektronarzędzi – ważne kryterium wyboru

Przy wyborze elektronarzędzi należy zwrócić uwagę na sposób ich zasilania. Wyróżnić można elektronarzędzia akumulatorowe i sieciowe. Pierwsze z nich są bezprzewodowe. Zasilanie pochodzi od wbudowanego akumulatora, który po skończonej pracy musi być podłączony do ładowania. Urządzenia te są bardzo wygodne i poręczne, jednak często cechują się niższą mocą. Elektronarzędzia sieciowe z kolei pracują tylko wtedy, gdy są podłączone do źródła zasilania. Choć kabel może utrudniać mniejsze prace, to narzędzia z tej kategorii wyposażone są w najbardziej efektywne silniki, zapewniające dużą moc.

Zobacz również: Jaką wiertarkę wybrać do domu? Różne rodzaje i funkcje wiertarek przeznaczonych do zastosowań domowych

Możesz również polubić…