iVolta

MENU

Waluta:
Zamknij

Baza wiedzy - F.A.Q.

W sekcji FAQ (Frequently Asked Questions) odpowiadamy na najpopularniejsze pytania, z którymi na co dzień spotyka się nasz dział wsparcia technicznego. Jeżeli nie znalazłeś tutaj rozwiązania swojego problemu, napisz do nas. Baza danych jest uaktualniana na bieżąco - zachęcamy do zgłaszania uwag i zadawania pytań. Część z nich zostanie opublikowana wraz z odpowiedziami, aby mogła posłużyć innym użytkownikom.

F.A.QTelewizja DozorowaOgólneJak dobrać pulpit sterow...

Jak dobrać pulpit sterowniczy do mojego NVR/DVR Hikvision?

Na wstępnie należy się zorientować jaki typ klawiatury/pulpitu wspiera dany rejestrator.

Na chwilę obecną są 3 rodzaje pulpitu:

-pulpit do sterowania po sieci (np. DS-1100KI)

-pulpit do sterowania przez DEDYKOWANY port rs-485 (np. DS-1006KI)

-pulpit do sterowania przez USB (np. DS-1005KI)

 

Pierwszy typ pulpitu może sterować rejestratorem/kamerą obecną w danej sieci IP. Pulpit ten NIE NADAJE SIĘ do bezpośreniego sterowania kamerami analog-PTZ - z uwagi na brak możliwości podłączenia klawiatury do portu RS-484

 

Drugi typ pulpitu nadaje się do sterowania kameram PTZ (przez RS-485), oraz rejestratorów posiadających DEDYKOWANY PORT KB (Informace o tym jaki typ portu ma rejestrator należy sprawdzić w karcie katalogowej). Dedykowany port powinien być opisany jak poniżej:

 

Trzeci typ pulpitu, można podłączyć do każdego rejestratora za pośrednictwem portu USB. Wówczas można sterować rejestratorem, oraz każdą kamerą, która pozwala na obsługę z poziomu rejestratora. (Zasada jest prosta - jeśli mogę sterować kamerą za pomocą myszy podłączonej bezpośrednio do rejestratora, mogę również sterować nią za pomocą pulpitu USB)

Powrót do listy kategorii