iVolta

MENU

Waluta:
Zamknij

Baza wiedzy - F.A.Q.

W sekcji FAQ (Frequently Asked Questions) odpowiadamy na najpopularniejsze pytania, z którymi na co dzień spotyka się nasz dział wsparcia technicznego. Jeżeli nie znalazłeś tutaj rozwiązania swojego problemu, napisz do nas. Baza danych jest uaktualniana na bieżąco - zachęcamy do zgłaszania uwag i zadawania pytań. Część z nich zostanie opublikowana wraz z odpowiedziami, aby mogła posłużyć innym użytkownikom.

F.A.QTelewizja DozorowaTelewizja analogowaNa jaką odległość mo...

Na jaką odległość można zasilić kamery skrętką?

Dużym problemem przy zasilaniu niskonapięciowym (12V) są występujące przy dużych odległościach spadki napięć na przewodzie. W specyfikacji technicznej kamer figuruje najczęściej tylko informacja o znamionowym napięciu zasilającym (12V), brakuje jednak informacji o maksymalnych odchyłach wartości napięcia przy której kamera będzie poprawnie działać. Przyjmuje się, że dolną granicą jest 11V. Spadek napięcia liczymy ze wzoru:

 

w którym:

 

Jeśli okaże się, że na danej długości przewodu spadek napięcia jest zbyt duży można zastosować zasilacz z regulowaną wartością napięcia (np. PSDC161216T). Dzięki temu można podnieść napięcie zasilania kompensując tym spadek napięcia na okablowaniu. Należy jednak pamiętać aby nie przekroczyć wartości znamionoywch prądu ciągłego dla zastosowanego kabla bo może to spowodować jego uszkodzenie. Dobrą praktyką jest nieprzekraczanie wartości 1,5A dla zwykłej skrętki o przekroju żył 0,5mm.

Powrót do listy kategorii