MENU

Waluta:
Konfiguratory Volta

Samodzielnie zbuduj własny system alarmowy lub zestaw telewizji dozorowej. Skorzystaj z poniższego konfiguratora. Z jego pomocą automatycznie powstanie zapytanie wg. którego nasi doświadczeni pracownicy przygotują najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Wystarczy kliknąć
Zamknij

Baza wiedzy - F.A.Q.

Kto pyta ten nie błądzi.


W poniższym dziele FAQ (Frequent Asking Question, tłumaczenie - najczęściej zadawane pytania) postaraliśmy się zebrać większość zagadnień i problemów z którymi na co dzień spotykają się zarówno nasi Klienci jak również nasz działy Wsparcia. Mamy nadzieję, że korzystając z poniższego materiału rozwiążecie szybciej problemy i niewiadome związane z oferowanymi przez nas urządzeniami i usługami. Baza danych jest uaktualniana na bieżąco ale jeśli macie jakiekolwiek pytanie na które nie znaleźliście poniżej odpowiedzi to proszę je do nas przesłać. Z przyjemnością umieścimy je w naszej bazie!

F.A.QSystemy DźwiękoweOgólneW jakich obiektach wg akt...

W jakich obiektach wg aktualnych wymogów prawnych musi zostać zainstalowany system DSO?

Stosowanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego, umożliwiającego rozgłaszanie sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych na potrzeby bezpieczeństwa osób przebywających w obiekcie, nadawanych automatycznie po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożarowej, a także przez operatora, jest wymagane w:

 

 1. budynkach handlowych lub wystawowych:
  • jednokondygnacyjnych, zawierających strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL I o powierzchni powyżej 8 000 m2,
  • wielokondygnacyjnych, zawierających strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL I o powierzchni powyżej 5 000 m2;
 2. salach widowiskowych i sportowych o liczbie miejsc powyżej 1 500;
 3. kinach i teatrach o liczbie miejsc powyżej 600;
 4. szpitalach i sanatoriach o liczbie łóżek powyżej 200 w budynku, z wyłączeniem pomieszczeń intensywnej opieki medycznej, sal operacyjnych oraz sal z chorymi;
 5. budynkach użyteczności publicznej wysokich i wysokościowych;
 6. budynkach zamieszkania zbiorowego wysokich i wysokościowych lub o liczbie miejsc noclegowych powyżej 200;
 7. stacjach metra i stacjach kolei podziemnych;
 8. dworcach i portach, przeznaczonych do jednoczesnego przebywania powyżej 500 osób.

 

Ponadto w obiektach, w których zastosowano dźwiękowy system ostrzegawczy, nie stosuje się innych pożarowych urządzeń alarmowych akustycznych służących alarmowaniu użytkowników tego obiektu, poza służbami dozoru lub ochrony.
Wymaganie, o którym mowa w punkcie 6, nie dotyczy budynków znajdujących się na terenach zamkniętych służących obronności państwa oraz budynków zakwaterowania osadzonych, które zlokalizowane są na terenach zakładów karnych i aresztów śledczych.

Powrót do listy kategorii