iVolta

MENU

Waluta:
Zamknij

Baza wiedzy - F.A.Q.

W sekcji FAQ (Frequently Asked Questions) odpowiadamy na najpopularniejsze pytania, z którymi na co dzień spotyka się nasz dział wsparcia technicznego. Jeżeli nie znalazłeś tutaj rozwiązania swojego problemu, napisz do nas. Baza danych jest uaktualniana na bieżąco - zachęcamy do zgłaszania uwag i zadawania pytań. Część z nich zostanie opublikowana wraz z odpowiedziami, aby mogła posłużyć innym użytkownikom.

F.A.QTV-SATZakłócenia LTE - skąd ...

Zakłócenia LTE - skąd się biorą i jak je eliminować ?

Ciągły rozwój rynku mobilnego Internetu (LTE) powoduje niestety wzrost problemów z odbiorem cyfrowej telewizji DVB-T. Obecne anteny TV odbierają w paśmie UHF (470-862 MHz) lub VHF+UHF (174-862 MHz). Internet LTE korzysta z górnego zakresu częstotliwości - powyżej 790 MHz (LTE 800). Dlatego też wszystkie modele anten pracujące w zakresie do 862 MHz są wystawione na ryzyko zbierania zakłóceń, które bezpośrednio wpływają na znaczące obniżenie jakości odbioru. Zjawisko najprawdopodobniej będzie ciągle narastać ponieważ Internet mobilny ma być ogólnodostępny co bezpośrednio wpłynie na zagęszczenie sieci anten LTE rozmieszczonych po całym kraju.

 

W celu zapobiegnięcia tym zjawiskom stosowane są specjalne filtry oraz anteny z zamontowanym fabrycznie już takim filtrem. Należy jednak pamiętać iż występują okoliczności przy których wykluczanie zakłóceń LTE jest bardzo trudne np.:

  • odległość od stacji bazowej bardzo mała
  • nadajnik DVB-T znajduje się w tym samym kierunku co stacja bazowa LTE
Powrót do listy kategorii