MENU

Waluta:
Konfiguratory Volta

Skorzystaj z naszego konfiguratora i samodzielnie zbuduj własny system alarmowy lub zestaw telewizji dozorowej. Wystarczy, że wybierzesz rozwiązanie, którym jesteś zainteresowany i odpowiesz na kilka przygotowanych przez nas pytań. Na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi, nasi doświadczeni pracownicy przygotują i przedstawią Ci unikalną ofertę, w pełni dostosowaną do Twoich preferencji.

Wystarczy kliknąć
Zamknij

Sprawdź jesienne nowości od firmy EWIMAR

Powrót
27.10.2020

 

 

Ogranicznik przepięć APS-2B/1S to skuteczna ochrona central alarmowych przed skutkami przepięć i wyładowań atmosferycznych. Dwa niezależne i konfigurowalne tory ochronne magistrali komunikacyjnych, pozwalają na zastosowanie w systemach, gdzie występują magistrale oddzielne dla klawiatur i modułów linii alarmowych. Dla zwiększenia skuteczności ochrony i eliminacji uszkodzeń w wyniku różnic potencjałów, wykorzystano bezpieczniki MOSFET oraz wbudowano zworki konfigurujące ochronę przeciwprzepięciową dla RS-485 lub DATA/CLOCK. Skuteczność obwodów ochronnych wynosi 2kA dla każdej żyły przewodu, a ładunki o dużej wartości odprowadzanie są do ziemi za pomocą linii PE. Produkt wykonany jest w postaci modułu, montowanego w dedykowanej obudowie wraz z innymi modułami, które mogą tworzyć kompleksowy system ochronny dla wszystkich sygnałów centrali alarmowej.

 

Ogranicznik przepięć APS-8Zi/1P przeznaczony jest do ochrony central alarmowych przed skutkami przepięć, występujących podczas wyładowań atmosferycznych. Zapobiega również przed celowym uszkodzeniem urządzeń alarmowych za pomocą paralizatorów lub innych urządzeń, wytwarzających wysokie napięcie. Posiada osiem niezależnych obwodów alarmowych, przeznaczonych dla 8 czujek zainstalowanych wewnątrz budynku oraz jeden wspólny obwód do ochrony ich zasilania. Skuteczność ochrony wynosi minimum 2kA @ 8/20μS dla każdej linii alarmowej, co zapewnia eliminację udarów prądowych indukujących się w przewodach w wyniku impulsu elektromagnetycznego oraz przeskoków iskrowych z innych instalacji. Obwody linii alarmowych wykorzystują technologię MOSFET, zapewniającą bardzo wysoką skuteczność ochrony oraz niski poziom napięcia udarowego, które może przenieść się do chronionego urządzenia.

 

Separator zasilania do czujek alarmowych AZS-8P to urządzenie, którego zadaniem jest separacja zasilania czujek w systemach alarmowych klasy SA4. Posiada osiem niezależnych obwodów z automatycznymi bezpiecznikami MOSFET, które w momencie wykrycia przeciążenia w wyniku zwarcia odłączają zasilanie. Zwarcie w obwodzie może trwać dowolnie długi czas i nie powoduje dużego zwiększenia poboru prądu, co zazwyczaj występuje w rozwiązaniach tradycyjnych. Moduł posiada diody informujące o obecności oraz stanie awarii. Zielone diody sygnalizują obecność zasilania na poszczególnych kanałach i mogą być załączone na stałe za pomocą zworki lub chwilowo za pomocą przycisku. Wyłączenie zielonych diod ogranicza pobór prądu, co jest istotne dla czasu podtrzymania systemu alarmowego z akumulatora. Czerwone diody LED zapalają się wyłącznie w momencie zwarcia wyjścia i nie mogą być na stałe wyłączone.

 

Ogranicznik przepięć APS-8P to urządzenie służące do ochrony i separacji zasilania czujek systemów alarmowych klasy S przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Posiada 8 torów ochronnych wyposażonych w szybkie bezpieczniki MOSFET, które w ciągu 1 uS rozłączają obwód zasilający w którym wystąpiło zwarcie. Zapobiega to odłączeniu zasilania i wyłączenia innych czujek systemu alarmowego przez działania sabotażowe, nie powodując obciążenia prądowego zasilacza i akumulatora. Zwarcie może trwać dowolnie długi czas, a po jego usunięciu, zasilanie przywracane jest automatycznie do wyłączonego obwodu. Wbudowana funkcja ochronna przed przepięciami, zabezpiecza linie alarmowe centrali przed uszkodzeniem w wyniku wyładowań atmosferycznych i prądów udarowych o wartości do 2kA.

 

Ogranicznik przepięć APS-4Zo/4P ma za zadanie ochronę central systemów alarmowych przed przepięciami i wyładowaniami atmosferycznymi. Urządzenie zostało wyposażone w 4 tory ochronne dedykowane dla sygnałów czujek alarmowych oraz 4 niezależne tory ochronne zasilania z separacją. Ogranicznik przeznaczny jest do ochrony czujek instalowanych na zewnątrz budynku, gdzie mogą pojawiać się przeskoki iskrowe dużej wartości z metalowych konstrukcji, rynien lub przewodów. Oprócz zagrożenia dla samych torów alarmowych, istnieje również ryzyko uszkodzenia centrali i podłączonych urządzeń w wyniku silnego wzrostu napięcia w przewodach zasilających. Takie zagrożenie likwidowane jest za pomocą rozdzielenia ochrony torów zasilających przez super-szybkie, automatycznie resetowane bezpieczniki MOSFET. Ogranicznik jest wykonany w postaci modułu, instalowanego w specjalnej obudowie wraz z innymi modułami, które mogą tworzyć kompleksowy system ochronny dla wszystkich sygnałów centrali alarmowej.

 

Produkty marki Ewimar:

Generated button

Wyświetl po: