iVolta
menu-bars

MENU

Waluta:

Recykling - Ochrona środowiska

ochrona-srodowiska.png

Współczesny świat stawia nam coraz większe wymagania. Zarówno ekonomiczne, kulturowe jak i etyczne. Szybki rozwój opierający się na chęci poprawy warunków życia stwarza jednak wiele zagrożeń, które mogą w przyszłości diametralnie zmienić naszą cywilizację.

Jednym z najistotniejszych jest ochrona środowiska, która od wielu lat jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed współczesnym człowiekiem. Ochronę środowiska należy rozpatrywać wielopłaszczyznowo. Poczynając od zachowania pojedynczego obywatela, przedsiębiorcy wytwarzającego produkt a kończąc na stosunku do tego zagadnienia jakie reprezentuje 
Państwo.

Każdy etap jest ważny i ma ogromny wpływ na przyszłość naszej planety. Właściwie skonstruowane prawo wytycza kierunki i pomaga wytwórcy dóbr oraz ich nabywcy na efektywniejsze i bardziej ekologiczne zachowania. To dzięki takim działaniom nowe produkty osiągają coraz mniejsze rozmiary, coraz mniej zużywają energii i coraz łatwiej je użytkować. Mniejsze rozmiary to mniejsze zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania, przez co oszczędza się zasoby naturalne, a to z kolei mniej niszczy środowisko. Mniejsze zużycie energii to lepsza jakość powietrza i mniejsza ilość odpadów obciążających środowisko. Prawidłowo dobrany materiał do produkcji danego urządzenia, które kiedyś zakończy swoje życie na wysypisku śmieci, powinien zmniejszyć negatywny wpływ szkodliwych związków na przyszłe pokolenia.

Mając powyższe zagadnienia na uwadze firma VOLTA Sp. z o.o. stara się na wiele sposobów realizować dbałości o środowisko naturalne. Wybierając dostawców oraz urządzenia do naszej oferty, wybieramy tylko takie, które spełniają aktualne normy i posiadają wszystkie wymagane certyfikaty. Z drugiej strony uczestniczymy, w pełni, w prawidłowym zarządzaniu obiegiem tzw. elektrośmieci oraz innych odpadów, realizując wszystkie ustanowione przez Państwo obowiązki.

Od wielu lat współpracujemy z Organizacją Odzysku firmą CCR Polska (http://www.ccr-revlog.pl), która wspomogą nas w realizacji ww. ustawowego obowiązku związanego z zarządzaniem odpadami. Każdy klient nabywający nas produkty, bez problemu może zwrócić stare urządzenie elektroniczne czy też zużyty akumulator a nasi sprzedawcy oraz pracownicy wsparcia technicznego udzielą wszelkiej pomocy w zakresie prawidłowej utylizacji oferowanych przez nas urządzeń.

Więcej ciekawych i ważnych informacji nt. obowiązków z zakresu ochrony środowiska dotyczących podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz konsumentów znajdą Państwo na następujących stronach:

Nasz numer rejestru BDO 000051577

kosz.png