iVolta
menu-bars

MENU

Waluta:

Monitoring domu

Dlaczego warto instalować monitoring domowy?

monitoring_domu.png

Posiadanie domowego systemu monitoringu jeszcze do niedawna było traktowane jako zbędna fanaberia. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na instalację tego typu urządzeń a wielu sceptyków przekonało się, że posiadanie własnego systemu może być skutecznym środkiem prewencyjnym zapewniającym poczucie bezpieczeństwa.

 

Nawet jeżeli dzisiaj nie stawiasz się w roli ofiary przestępstwa, pomyśl ile możliwości daje instalacja monitoringu:

  • prewencyjna ochrona przed włamaniami lub jakimkolwiek nieuprawnionym wtargnięciem,
  • prewencja przeciwko aktom wandalizmu,
  • umożliwienie organom ścigania identyfikację sprawców powstania szkody.

Jak wynika z powyższego, monitoring domu pełni tak naprawdę dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest rola tzw. straszaka – potencjalny kandydat na przestępcę, wandala czy po prostu zły sąsiad w dziewięciu na dziesięć przypadków poważnie zastanowią się, zanim wyrządzą jakąkolwiek szkodę naszemu mieniu lub naruszą nietykalność cielesną. Drugą, równie istotną funkcją monitoringu domowego, jest możliwość identyfikacji wizerunku sprawcy szkody, a także ustalenie warunków, w jakich doszło do jej powstania.

 

Podstawowe elementy systemu

Na podstawowy domowy zestaw monitoringu składają się:

  1. urządzenia monitorujące obiekty (kamery),
  2. urządzenia rejestrujące obraz z kamer (rejestratory),
  3. urządzenie wyświetlające podgląd (monitor, smartfon, telewizor itp.),
  4. dodatki (opcjonalne).

 

Ad. 1. Kamery

Kamery do zastosowań domowych właściwie niczym nie różnią się od standardowego wykorzystywanego w „tradycyjnym” monitoringu sprzętu. Oferta tego typu urządzeń jest odpowiedzią na rosnące wymagania klientów i w zasadzie dowolne warunki pracy. W naszej ofercie znajdują się dlatego zarówno kamery zewnętrzne i wewnętrzne, kamery pracujące w dzień i w nocy, kamery stacjonarne i obrotowe, jak również kamery bezprzewodowe. Najważniejszą informacją dla osób zastanawiających się nad zakupem zestawu jest fakt, iż w zasadzie nie istnieją ograniczenia dyskwalifikujące montaż tego typu urządzeń. Wybór odpowiedniej kamery można oprzeć o zwykłą logikę: jeżeli monitorowana ma być np. brama wjazdowa to wybierzemy raczej kamerę stacjonarną zewnętrzną, o dobrych parametrach pracy nocnej z cyfrową jakością rejestrowanego obrazu.

VEDN942

VOHDX172

VEDN186

DS-2CE56D0T-IRM(2.8mm)

kamerasdada.png

DS-2CD1021-I(2.8mm)

DS-2CD2120F-I(2.8mm)DT

DS-2CD1041-I(2.8mm)

DS-2CD1331-I(2.8mm)

Sprawdź:

Ad.2. Rejestrator

Rejestrator to nic innego jak centrala sterująca systemem podłączonych do niego kamer. Jej zadania to rejestracja i archiwizacja widzianego przez kamery obrazu, a także  przekazywanie go dalej na urządzenia wyjściowe, takie jak monitor. Podstawowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest tzw. ilość kanałów - jest to informacja o tym, ile urządzeń monitorujących można podłączyć do naszego rejestratora. Dane mogą być zapisywane na dysku twardym, który zazwyczaj nie znajduje się w standardowym wyposażeniu.

DS-7104HQHI-F1/N

DS-7204HQHI-F1/N/A

DS-7604NI-E1/A

DS-7608HI-ST/A

Sprawdź:

Ad. 3. Monitory

Przy zakupie rejestratora warto zorientować się w rodzaju zainstalowanych gniazd wyjściowych – podłączane pod rejestrator monitory mogą być instalowane bezpośrednio przez zwykły ekran komputerowy lub pośrednio przez router przekazujący podgląd z rejestratora na smartfona. W warunkach domowych monitorem może być w zasadzie każde urządzenie wyświetlające obraz – taka sieć monitoringu rzadko kiedy jest pod stałym nadzorem.

 

Ad.4. Dodatki

System domowego monitoringu można wzbogacić o mniej lub bardziej potrzebne akcesoria do monitoringu, gwarantujące bezawaryjną pracę systemu. Przykładem mogą być dodatkowe obudowy do kamer, wsporniki, ale także akcesoria w rodzaju mikrofonów, przedłużaczy sygnałów itp.

YAS75/25 Kabel koncentryczny z zasilaniem

UTP5BA Kabel typu skrętka UTP

WTZ Wtyk zasilajacy

LZ-1 Dystrybutor zasilania

PSD 12010 Stabilizowany zasilacz impulsowy 12V / 1000 mA

PSD12050 Stabilizowany zasilacz impulsowy 12V/5A

ZZVOSPF1HDC Konwerter pasywny wideo HD do UTP

VONT-RJ45UTP5Ex100 Wtyk sieciowy RJ-45 Kat. 5e

GOTOWE ZESTAWY DO MONITORINGU

Przedstawiamy gotowe zestawy do monitoringu domu. Zebrane komponenty są przez naszych specjalistów staranie dobrane, aby zagwarantować bezproblemowe działanie przez długi czas. Przedstawiamy trzy warianty cenowe:

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź:

INFORMACJA O PEŁNYM WSPARCIU TECHNICZNYM

 

Klienci sklepu ivolta.pl mogą liczyć na pełne wsparcie techniczne, które polega na profesjonalnym doradztwie na temat oferty produktowej, możliwości konfiguracji urządzeń, a także wszelkich innych danych potrzebnych do stworzenia idealnego systemu monitorującego zarówno mieszkanie, jak i dom.

 

Konfigurator systemu

Zachęcamy do stworzenia własnego systemu monitoringu opartego na rozwiązaniach analogowych (CCTV) lub IP (CCTV IP). Konfigurator jest dostępny po kliknięciu w poniższy link: Konfigurator systemu.

Serdecznie zapraszamy także do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą stworzyć lub zmodernizować system w oparciu o potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa całej rodziny.