iVolta
menu-bars

MENU

Waluta:

Uniview ColorHunter kamera zmiennoogniskowa 4Mpix

Powrót
04.03.2024

Technologia ColorHunter koncentruje się na dostarczeniu maksymalnie dużej ilości światła do przetwornika kamery, co pozwala na zachowanie informacji o kolorach także w warunkach nocnych. Produkty z tą technologią znalazły uznanie na rynku, ale jak dotychczas  były to jedynie kamery ze stałym obiektywem, dedykowane do szerokich planów obserwacyjnych. Nowa linia kamer Uniview wyposażona została w specjalnie zaprojektowane obiektywy zmiennoogniskowe, które utrzymują maksymalnie dużą jasność także dla dłuższych ogniskowych. To rozwiązanie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw technologii ColorHunter także w zbliżeniach i scenach szczegółowych.

Większość oferowanych na rynku kamer widzących obraz nocny w kolorze wyposażona jest jedynie w obiektyw o stałej ogniskowej. To powoduje że nadają się głównie do obserwacji szerokich planów, czasami jednak wymagane są bardziej szczegółowe ujęcia. Dlatego też, jako wiodący światowy producent profesjonalnych urządzeń i rozwiązań do nadzoru wideo, firma Uniview wprowadziła na rynek kamery zmiennoogniskowe z funkcją ColorHunter o rozdzielczości 4Mpix. Dzięki temu możliwe jest wykorzystywanie dokładniejszych zbliżeń w obserwowanej scenie, jednak bez utraty  doskonałej czułości gwarantowanej przez funkcjonalność ColorHunter.

2.8 ~ 12 mm: powiększenie z detalami

Wyraźne szczegóły obrazu są szczególnie ważne dla obserwacji i oceny sytuacji w nocy. Kamery zmiennoogniskowe ColorHunter posiadają obiektyw z autofokusem i zoomem f=2.8~12mm, który automatycznie ustawia ostrość i szybko zmienia ogniskową aby zobaczyć więcej szczegółów w scenie.

Szczegółowe i kolorowe obrazy 24/7

Kamery zmiennoogniskowe ColorHunter zapewniają kolorowe i wysokiej jakości obrazy całą dobę. Zastosowanie dużej przysłony F1.2 sprawia, że do wnętrza obiektywu dostaje się więcej światła, co w warunkach słabego oświetlenia pozwala kamerze skutecznie dostarczać informacji o kolorach. Ponadto zastosowanie oświetlacza diod LED o ciepłej barwie światła. pozwala uchwycić szczegóły i prawidłowe kolory także w warunkach całkowitej ciemności. Dzięki funkcjonalności ColorHunter obraz w nocy wygląda niemal tak samo jak w dzień.

Analiza wideo oparta na AI

Oparte na innowacyjnych rozwiązaniach sprzętowych i algorytmach AI, kamery zmiennoogniskowe ColorHunter oferują rozbudowaną i dokładną funkcjonalność inteligentnego zapobiegania włamaniom (SIP). Ta funkcja redukuje liczbę fałszywych alarmów spowodowanych przez liście, ptaki, światła, cienie itp. Za to precyzyjnie koncentruje się na sylwetkach ludzkich i pojazdach. Ponadto kamery zmiennoogniskowe ColorHunter wykorzystują opartą na algorytmach AI funkcję liczenia ludzi co daje dodatkową funkcjonalność zliczania osób w monitorowanej scenie..

Zastosowania

Kamery zmiennoogniskowe ColorHunter mogą być stosowana na zewnątrz (dziedzińce, place, ulice) ale także w słabo oświetlonych pomieszczeniach (magazyny, pomieszczenia gospodarcze), zapewniając w każdych warunkach wyraźne i kolorowe obrazy. Jednocześnie są szczególnie predysponowane do scen, które wymagają powiększenia i większej liczby szczegółów w obrazu, takich jak stacje benzynowe, parkingi, monitoring miejski, ochrona obwodowa, itp.

Korzyści dla instalatorów wynikające z użycia kamer zmiennoogniskowych ColorHunter:

- Kamera wyposażona w obiektyw zmiennoogniskowy pozwala na wybór fragmentu sceny który nas interesuje, a wysoka rozdzielczość kamery zapewnia możliwie dużą ilości detali. Kamery zmiennoogniskowe ColorHunter dodatkowo pozwalają na dodanie do tak skadrowanego planu informacji o kolorze nawet w warunkach nocnych.

- Wąskie plany obserwacyjne jak wejścia, bramy, przejazdy, stanowiska do parkowania czy tankowania wymagają zbliżenia aby uzyskać maksymalnie dużo szczegółów. W standardowym obiektywie CCTV wydłużenie ogniskowej powoduje znaczny spadek ilości światła dochodzącego do przetwornika, ciężko w takim przypadku o zachowanie informacji o kolorze. Specjalnie zaprojektowane obiektywy kamer zmiennoogniskowych ColorHunter firmy Uniview niwelują ten problem zapewniając kolorowy obraz także w przypadku dużych zbliżeń.

- Możliwość wykorzystania kamer zmiennoogniskowych do obserwacji scen nocnych to także większy wybór miejsc od montażu samej kamery. Instalator nie jest już ograniczony przez mała odległość od obiektu specyficzną dla kamer szerokokątnych. Kamera zmiennoogniskowa pozwala uzyskać bardziej szczegółowy obraz z dalszej odległości.

- Kamery Uniview wyposażone są w opartą na AI analitykę wideo SIP, która pozwala rozpoznawać sylwetki ludzki i pojazdy. Dzięki lepszej jakości obrazu w kamerach ColorHunter analityka pracuje z większą dokładnością a ryzyko fałszywych alarmów jest minimalne.