iVolta
menu-bars

MENU

Waluta:

Uniview ColorHunter - zobacz kolor w scenach nocnych

Powrót
19.02.2024

ColorHunter to technologia optymalizująca każdy element kamery pod kątem uzyskania jak najlepszej czułości kamery CCTV. Dzięki jej zastosowaniu ograniczenia wynikające z wykorzystania obrazu czarno-białego w warunkach nocnych przestają obowiązywać. Obraz w nocy prawie jak w dzień? Kamera widząca tam, gdzie jest zbyt ciemno dla ludzkiego oka? Teraz to możliwe!

Większość przestępstw popełnianych jest w nocy, gdy brak lub słabe oświetlenie, zapewnia przestępcom dodatkową osłonę. W takich warunkach nie uzyskuje się użytecznych informacji o podejrzanych takich jak kolor włosów, wzrost i kolor odzieży, czy pojazdach jak numery tablic rejestracyjnych, kolor i marka pojazdu. Systemy monitoringu wideo stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, a najnowsze technologie w nich stosowane ewoluują w kierunku zapewnienia jak najlepszej jakości kolorowego obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.

Jako producent z branży monitoringu wideo firma Uniview rozwija produkty oparte na technologii ColorHunter. Kamery ColorHunter oprócz specjalnego obiektywu i przetwornika zapewniającego kolorowy obraz w trudnych warunkach oświetleniowych, wyposażone są także w oświetlenie pomocnicze wykorzystywane w całkowitej ciemności. Dzięki temu gwarantują wideo z kolorowymi szczegółami, zawsze kiedy ich potrzebujesz.

Monitoring całodobowy w kolorze wspomagany innowacjami technologicznymi

Niezwykła zdolność kamery Uniview ColorHunter do rejestrowania kolorowych szczegółów przy bardzo słabym oświetleniu wynika z użycia trzech ważnych i przełomowych rozwiązań sprzętowych: bardzo dużej przysłony, progresywnego przetwornika BSI i przyjaznego oświetlenia diodowego.

Bardzo duża przysłona

Obiektyw kamery ColorHunter jest wyposażony w obiektyw o bardzo dużej jasności / apertura F1.0, który dostarcza do przetwornika wideo więcej światła, co znacznie poprawia jasność obrazu. W szczególności bardzo duża apertura obiektywu F1.0 dostarcza do przetwornika aż cztery razy więcej światła niż przysłona F2.0.

Progresywny przetwornik BSI

Kamera ColorHunter wyposażona jest w najnowszy przetwornik BSI (Backside illumination), zbierający maksymalną ilość światła z obiektywu, co znacznie poprawia czułość kamery.

Oświetlacz LED ciepłej barwy

Ciepłe światło diod LED gwarantuje mniejsze zanieczyszczenie światłem i dobre odwzorowanie barw nawet przy bardzo słabym oświetleniu zewnętrznym. Ponadto światło diod LED może w ciemności skutecznie odstraszać nieproszonych gości.

Redukcja fałszywych alarmów w ciemności

Monitorując bezpieczeństwo, użytkownicy powinni zwracać uwagę tylko na rzeczywiste zdarzenia: alarmy wyzwalane przez ludzi i pojazdy. Inteligentne zapobieganie wtargnięciom (SIP) stworzone przez firmę Uniview zapewnia filtrowanie fałszywych alarmów i umożliwia klasyfikację ludzi i pojazdów, aby skupić się wyłącznie na potencjalnym zagrożeniu.

Precyzja działania SIP zależy od obrazu. Obraz rejestrowany nocą może być zbyt ciemny, przez co funkcja mogłaby działać mniej skutecznie. Jednak kamery ColorHunter są w stanie rejestrować kolorowy obraz nawet przy bardzo słabym oświetleniu, co znacząco poprawia dokładność SIP w ciemnościach. Dzięki temu zapewniony jest najwyższy poziom ochrony także w nocy.

Podsumowując, technologia ColorHunter oferuje szereg zalet w porównaniu z tradycyjnymi technologiami nocnego widzenia. Jest to technologia szczególnie przydatna w zastosowaniach, w których wymagany jest kolorowy obraz w całkowitej ciemności.

Przykładowe zastosowania technologii ColorHunter:

  • Monitoring zewnętrzny w miejscach, gdzie wymagane jest kolorowy obraz w nocy, np. parkingi, magazyny, stacje benzynowe.
  • Monitoring wewnętrzny w miejscach, gdzie wymagane jest kolorowy obraz w nocy, np. sklepy, banki, biura.
  • Monitoring imprez plenerowych, np. koncertów, festiwali.

Korzyści dla instalatorów wynikające z użycia kamer ColorHunter:

  • kolorowy obraz w dzień i w nocy

Technologia ColorHunter łączy duży przetwornik, jasny obiektyw oraz algorytmy po stronie kamery w celu akwizycji maksymalnej dużej ilości światła. W przypadku braku światła wykorzystywane jest białe doświetlenie LED. Dzięki temu generowany jest obraz o żywych kolorach zarówno w dzień, jak i w nocy.

  • kolorowy obraz nawet w całkowitej ciemności

Jest to duża zaleta w porównaniu z tradycyjnymi kamerami CCTV, które w nocy rejestrują obraz w odcieniach szarości. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze rozpoznanie osób i obiektów w nocy.

  • Lepsza jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia.

Technologia ColorHunter wykorzystuje do doświetlenie sceny diody LED o ciepłej barwie światła. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie lepszej jakości kolorowego obrazu w warunkach słabego oświetlenia niż w przypadku kamer wykorzystujących promienniki podczerwieni.

  • zaawansowana analityka SIP

Kamery Uniview wyposażone są w opartą na AI analitykę wideo SIP, która pozwala rozpoznawać sylwetki ludzki i pojazdy. Dzięki lepszej jakości obrazu w kamerach ColorHunter analityka pracuje z większą dokładnością a ryzyko fałszywych alarmów jest minimalne.