iVolta

MENU

Waluta:
Zamknij

Mediakonwertery i konwertery

Mediakonwertery to urządzenia wykorzystywane do zmiany standardów transmisji, jednocześnie nie obniżając jej jakości. Przeważnie znajdują zastosowanie w zewnętrznych instalacjach. Biorą udział w transmisji masowej i pozwalają na podłączenie do sieci wielu hostów w tym czasie. Konwertery mediów umożliwiają nawiązanie połączenia w sieci światłowodowej przy użyciu standardowych kabli miedzianych (typu skrętka). W praktyce oznacza to, że mediakonwerter zmienia sygnał ethernetowy na sygnał światłowodowy bez ingerowania w transfer. Asortyment sklepu iVolta.pl obejmuje urządzenia takich marek jak ATTE, DELTA, METEL, OPTIVA 2B, PULSAR, TP-LINK i innych.

Widok:
MEDIAKONWERTER ETHERNET+PoE LR1002-1ET NADAJNIK DAHUA LR1002-1ET DAHUA
  • Twoja cena:
    268,14 zł
  • 218,00 zł netto
  • Producent: DAHUA
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Mediakonwerter coax to ethernet
DAHUA
  • Twoja cena:268,14 zł
  • 218,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Moduł SFP 1310nm GBIC-101 PULSAR
  • Twoja cena:
    66,42 zł
  • 54,00 zł netto
  • Producent: PULSAR
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Moduł SFP 1310nm
PULSAR
  • Twoja cena:66,42 zł
  • 54,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Mediakonwerter OPTIVA 1000Mbps VONT-MC101 OPTIVA2B
  • Twoja cena:
    318,45 zł
  • 258,90 zł netto
  • Producent: OPTIVA2B
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Typ produktu: Mediakonwerter OPTIVA 1000Mbps
  • Ilość portów Ethernet: 1
  • Funkcje dodatkowe: SFP
  • Wymiary (wys. x szer. x gł.) mm: 26 x 82 x 102
  • Napięcie zasilania (V): 12VDC
OPTIVA2B
  • Twoja cena:318,45 zł
  • 258,90 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
MEDIAKONWERTER ETHERNET+PoE LR1002-1ET ODBIORNIK DAHUA LR1002-1EC DAHUA
  • Twoja cena:
    268,14 zł
  • 218,00 zł netto
  • Producent: DAHUA
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Mediakonwerter coax to ethernet
DAHUA
  • Twoja cena:268,14 zł
  • 218,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Media konwerter Gb, Ethernet, SFP MC220L TP-LINK
  • Twoja cena:
    87,08 zł
  • 70,80 zł netto
  • Producent: TP-LINK
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Media konwerter TP-LINK SFP
TP-LINK
  • Twoja cena:87,08 zł
  • 70,80 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Przedłużacz Reperter Ethernet z PoE, 2xFE, zas do 200m VONT-LE102 OPTIVA2B
  • Twoja cena:
    136,04 zł
  • 110,60 zł netto
  • Producent: OPTIVA2B
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Typ produktu: Transmisja Ethernet do 200m
  • Interfejs sieciowy: IEEE 802.3u, 100Base-TX, IEEE 802.3 af/at
  • Funkcje dodatkowe: ESD ochrona przed przepięciami
  • Pobór mocy (W): 6.7
OPTIVA2B
  • Twoja cena:136,04 zł
  • 110,60 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Mediakonwerter PoE ETH-2wire-SET ATTE
  • Twoja cena:
    576,87 zł
  • 469,00 zł netto
  • Producent: ATTE
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Mediakonwerter PoE
  • Standard PoE: 802.3at, 802.3af
  • Interfejs sieciowy: 1x port RJ45 10/100Mb/s / złącza śrubowe
  • Funkcje dodatkowe: IP20
  • Pobór mocy (W): 1,35 W
ATTE
  • Twoja cena:576,87 zł
  • 469,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Moduł SFP  Tx:1310 / Rx:1550 GBIC-103 PULSAR
  • Twoja cena:
    62,73 zł
  • 51,00 zł netto
  • Producent: PULSAR
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Typ produktu: Moduł SFP Tx:1310 / Rx:1550
PULSAR
  • Twoja cena:62,73 zł
  • 51,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Gigabitowy media konwerter WDM TX 1550nm/RX 1310nm TL-FC311A-20 TP-LINK
  • Twoja cena:
    133,09 zł
  • 108,20 zł netto
  • Producent: TP-LINK
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Media konwerter WDM TP-LINK
TP-LINK
  • Twoja cena:133,09 zł
  • 108,20 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Zestaw konwerterów do transmisji LAN + PoE, 2x ETH10-2wire-SET ATTE
  • Twoja cena:
    453,87 zł
  • 369,00 zł netto
  • Producent: ATTE
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Mediakonwerter PoE
  • Ilość portów Ethernet: 1 LAN
  • Ilość portów PoE: 1
  • Budżet PoE: 30W
  • Standard PoE: 802.3af, 802.3at, lub passive
ATTE
  • Twoja cena:453,87 zł
  • 369,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Gigabitowy media konwerter Ethernet -SFP xFiber-2-60 ATTE
  • Twoja cena:
    306,27 zł
  • 249,00 zł netto
  • Producent: ATTE
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Gigabitowy media konwerter Ethernet -SFP
ATTE
  • Twoja cena:306,27 zł
  • 249,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Gigabitowy media konwerter WDM TX 1310nm/RX 1550nm TL-FC311B-20 TP-LINK
  • Twoja cena:
    110,95 zł
  • 90,20 zł netto
  • Producent: TP-LINK
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Media konwerter WDM TP-LINK
TP-LINK
  • Twoja cena:110,95 zł
  • 90,20 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Pasywny konwerter EoC LR1002 DAHUA
  • Twoja cena:
    121,77 zł
  • 99,00 zł netto
  • Producent: DAHUA
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Pasywny konwerter EoC
DAHUA
  • Twoja cena:121,77 zł
  • 99,00 zł netto

  • Dostępność:Dostępny
  • Wysyłka:24h
Konwerter zasilania z PoE48V na PoE24V, IP65 hermetyczny PoER-24h (hermetyczny) CAMSAT
  • Twoja cena:
    467,40 zł
  • 380,00 zł netto
  • Producent: CAMSAT
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Typ produktu: Hermetyczny konwerter zasilania PoE
  • Standard PoE: IEEE802.3af. (do kamery IP)
  • Interfejs sieciowy: 10/100Mb/s
  • Funkcje dodatkowe: Wejście zasilania PoE48 V (bez LAN)
  • Pobór mocy (W): 15
CAMSAT
  • Twoja cena:467,40 zł
  • 380,00 zł netto

  • Dostępność:Na zamówienie
  • Wysyłka:6 dni roboczych
Obudowa do media konwerterów TL-MC1400 TP-LINK
  • Twoja cena:
    880,43 zł
  • 715,80 zł netto
  • Producent: TP-LINK
  • Gwarancja: 36 miesięcy
  • Typ produktu: Obudowa do media konwerterów
TP-LINK
  • Twoja cena:880,43 zł
  • 715,80 zł netto

  • Dostępność:Na zamówienie
  • Wysyłka:Prosimy o kontakt
Wyświetl po:

Mediakonwertery i konwertery

Mediakonwertery to urządzenia wykorzystywane do zmiany standardów transmisji, jednocześnie nie obniżając jej jakości. Przeważnie znajdują zastosowanie w zewnętrznych instalacjach. Biorą udział w transmisji masowej i pozwalają na podłączenie do sieci wielu hostów w tym czasie. Konwertery mediów umożliwiają nawiązanie połączenia w sieci światłowodowej przy użyciu standardowych kabli miedzianych (typu skrętka). W praktyce oznacza to, że mediakonwerter zmienia sygnał ethernetowy na sygnał światłowodowy bez ingerowania w transfer. Asortyment sklepu iVolta.pl obejmuje urządzenia takich marek jak ATTE, DELTA, METEL, OPTIVA 2B, PULSAR, TP-LINK i innych.


Jak działają mediakonwertery?

Wykorzystując sieć elektryczną, konwertery mediów na drodze elektronicznej zmieniają standardy transmisji danych, zapewniając tym samym swobodny dostęp do sieci światłowodowej. Wybrane modele umożliwiają odbieranie i wysyłanie danych przy wykorzystaniu tylko jednego włókna. Takie rozwiązanie pozwala znacząco obniżyć koszty związane z tworzeniem instalacji światłowodowych. Konwertery mediów wyróżniają się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Ponadto mogą bezpiecznie pracować w szerokim zakresie temperatury roboczej i wilgotności powietrza. Kolejnymi zaletami są obsługa wszystkich najczęściej wykorzystywanych protokołów i standardów. W codziennym użytkowaniu oznacza to uniwersalne wykorzystanie. Konwerter nośników znajduje zastosowanie m.in. firmach, instytucjach, lokalach usługowych i innych miejscach, w których występuje potrzeba podłączenia do szybkiej i stabilnej sieci internetowej. W trakcie wyboru konkretnego urządzenia przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj switcha i gniazda optycznego, zasięg LAN, maksymalną przepustowość i typu światłowodu (wielomodowy lub jednomodowy). Nie bez znaczenia jest także obudowa. Choć konwertery mediów to urządzenia wolnostojące (oprócz modeli przeznaczonych do zabudowy), można je z powodzeniem instalować w szafach serwerowych.

Czytaj dalej...

Producenci

ALARMTECHASSA ABLOYATTEBOSCHCAMEDAHUAGAZEXGENWAYGORKEHIKVISIONMIKROTIKOPTIVA2BPULSARRISCOROGERSATELTEXECOMYOTOGIZKTecoZyXEL