iVolta

MENU

Waluta:
Zamknij

Baza wiedzy - F.A.Q.

W sekcji FAQ (Frequently Asked Questions) odpowiadamy na najpopularniejsze pytania, z którymi na co dzień spotyka się nasz dział wsparcia technicznego. Jeżeli nie znalazłeś tutaj rozwiązania swojego problemu, napisz do nas. Baza danych jest uaktualniana na bieżąco - zachęcamy do zgłaszania uwag i zadawania pytań. Część z nich zostanie opublikowana wraz z odpowiedziami, aby mogła posłużyć innym użytkownikom.

F.A.QSystemy wideo/domofonoweOgólneIle żył potrzeba do ins...

Ile żył potrzeba do instalacji systemu wideodomofonowego?

Do podłączenia systemu wideodomofonowego jednorodzinnego np. FS7V11 wystarczy przewód  4x05 jest to przewód 4-żyłowy 4x0,5mm2 lub UTP5BA, do połączenia panelu zewnętrznego z monitorem przy odległościach do 50m powyżej tej odległości zastosować przewód o grubszym przekroju żyły. Do podłączenia rygla potrzebny będzie przewód OMY 2x1mm.

W przypadku systemu wielorodzinnych/wieloabonamentowych lub interkomowych będą potrzebne dodatkowe żyły, przy systemach wielorodzinnych analogowych DRC2XXX i modelach z większą liczbą abonamentów do każdego monitora musi zostać doprowadzony przewód przynajmniej 4-żyłowy. Warto pamiętać aby zostawić jakąś zapasową parę żył przewodu w razie uszkodzenia przewodu.

Powrót do listy kategorii